Zobacz Statystyki »

Transport

Przedsiębiorstwa w branży logistycznej chcą zredukować puste przebiegi i monitorować koszty. Najważniejsze funkcjonalności rozwiązania informatycznego według nich to możliwość śledzenia tras i pojazdów oraz zarządzanie czasem pracy kierowców. Ważne jest:
 • Zarządzanie zleceniami logistycznymi;
 • Realizacja rzadkich/nietypowych zleceń spedycyjnych;
 • Rozliczanie usług transportowych;
 • Możliwość zdefiniowania cenników usług transportowych i zarządzanie nim;
 • Wykonywanie statystyki analiz.

Przedsiębiorcy chcą optymalizować łańcuch dostaw poprzez wspieranie, planowanie i realizację procesów transportu przychodzącego i wychodzącego. Systemy informatyczne powinny łączyć przedsiębiorstwo z siecią przewoźników, dostawców i adresatów towarów, dzięki czemu umożliwią automatyzację całego procesu transportowego.
Case Study
PRZEDSIĘBIORSTWO O PROFILU TSL
PROJEKT: WDROŻENIE ROZWIĄZANIA KLASY TMS
Zakres usług BPC:
 1. Opracowanie "Raportu Dedykowanego BPC" oraz przeprowadzenie szkolenia dla zarządu w obszarze wyboru systemu;
 2. Analiza rozwiązań informatycznych dostępnych na rynku polskim pod kątem dostosowania do wymagań przedsiębiorstwa;
 3. Weryfikacja kompetencji dostawców;
 4. Zarekomendowanie rozwiązań oraz firm wdrożeniowych;
 5. Organizacja prezentacji systemów w siedzibie przedsiębiorstwa.

Firma rozważała zakup całościowego systemu klasy ERP, który objąłby w szczególności obszar zarządzania transportem oraz flotą pojazdów. Decydenci byli przyzwyczajeni do starego systemu finansowo-księgowego, który nie był w stanie sprostać obecnym potrzebom.

Główne wymagania funkcjonalne:
 1. Zarządzanie taborem własnym (ponad 120 ciągników siodłowych) i kontraktowym oraz kierowcami
  (m.in.: ewidencja taboru i kierowców z uwzględnieniem warunków wynagrodzenia i zatrudnienia, terminarza z urlopami);
 2. Integracja z mapą cyfrową typu Map&Guide celem optymalizacji trasy i kolejkowania dostaw;
 3. Rozliczenia kosztów (m.in.: delegacje, karty flotowe, paliwo);
 4. Wyliczanie wynagrodzeń dla kierowców, przewoźników;
 5. Automatyczne alertowanie w czasie rzeczywistym o kluczowych zdarzeniach wybranych użytkowników (np. opóźnienia dostaw);
 6. Rejestracja i obsługa zleceń transportowych i spedycyjnych – cało-pojazdowych oraz częściowych wraz z funkcją tworzenia ofert;
 7. Dostęp on-line / mail dla klientów do informacji o statusie zlecenia, płatnościach, FV, zaległościach;
 8. Integracja z giełdą frachtów;
 9. Generowanie przekrojowych raportów okresowych oraz ad-hoc.
03

Obszary Doradcze BPC

Branża Spożywcza
Branżę spożywczą tworzą przedsiębiorstwa zajmujące się przetwórstwem produktów zwierzęcych, roślinnych, przetwórstwem wtórnym oraz produkcją używek. Produkty te mogą być nisko przetworzone lub stanowić efekt zaawansowanych procesów technologicznych.
Branża Farmaceutyczna
Prawo Farmaceutyczne oraz restrykcje związane z zasadami GMP (ang. Good Manufacturing Practise - Dobra praktyka wytwarzania) nakładają na producentów leków wytyczne związane z wdrażaniem i wykorzystywaniem systemów informatycznych.
Tworzywa Sztuczne
Potrzeby przedsiębiorstw sektora tworzyw sztucznych wynikają z zależności pomiędzy produktami (wypraskami) – formami (narzędziami) i wtryskarkami (maszynami) oraz faktu, że z jednej formy możemy otrzymywać kilka różnych wyrobów.
Branża Metalowa
Specyfiką branży metalowej jest zapewnienie i rozliczeni materiału wsadowego. Z braku wystarczająco elastycznych systemów dla tego sektora, firmy często wykorzystują własne, autorskie rozwiązania.
Branża Maszynowa
Producenci produktów złożonych, takich jak: pojazdy, maszyny i urządzenia wskazują na problematykę w zakresie sprawnego zarządzania całym procesem produkcji. Przedsiębiorcy potrzebują dostępu do dokumentacji konstrukcyjnej oraz możliwości importowania listy materiałowej.
Transport
Przedsiębiorstwa w branży logistycznej chcą zredukować puste przebiegi i monitorować koszty. Najważniejsze funkcjonalności rozwiązania informatycznego według nich to możliwość śledzenia tras i pojazdów oraz zarządzanie czasem pracy kierowców.
Retail
Przedsiębiorstwa sektora retail potrzebują skutecznie zarządzać placówkami handlowymi w obrębie całej sieci sprzedaży. Przedsiębiorcy poszukują rozwiązań, które umożliwią prowadzenie centralnej księgowości oraz koordynowanie polityki handlowej.
Hurtownie
Czynnikiem, który odpowiada za sukces i płynność w branży jest logistyczny łańcuch dostaw. Przedsiębiorcy za pomocą aplikacji informatycznych chcieliby opracowywać model całej sieci dostaw wraz z określonymi preferencjami klientów, jak i informacjami o zleceniach.
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
×

Zapraszamy do serwisu BPC Guide


Znajdziesz tam praktyczne informacje, które pomogą Ci wybrać zaawansowany system informatyczny dla Twojego przedsiębiorstwa.

Serwis zawiera aktualne informacje z rynku, referencje, wskazówki ekspertów, statystyki.

Zobacz Serwis

Redakcja BPC Guide